Pijawki Łódź, hirudoterapia, pijawki, instytut medycyny holistycznej w Łodzi

Szczegóły opisu strony

Voucher 400 zł do perfumerii Douglas od Citibank


Pijawki Łódź, hirudoterapia, pijawki, instytut medycyny holistycznej w Łodzi
Gabinet hirudoterapii w Łodzi. Pijawki Łódź. Pijawki lekarskie.
Pijawki to gromada pierścienic licząc ok. 650 gatunków. Zdecydowaną większość stanowią gatunki słodkowodne, lecz znane są tez ich formy morskie oraz lądowe, które żyją w klimacie ciepłym i wilgotnym, oraz morskie. Pijawki lekarskie to gatunek pijawek należących do rzędu pijawek szczękowych, należący do tej największej grupy - słodkowodnej. Występują w Europie, Afryce północnej oraz Azji południowo-wschodniej w płytkich zbiornikach wodnych i na terenach błotnistych. Kiedyś jej występowanie było częstsze, jednak populacja została mocna przetrzebiona w wyniku czego w wielu państwach jest gatunkiem chronionym.

Długość hirudo medicinalis może osiągnąć nawet 20 cm. Jej ciało jest spłaszczone w kierunku grzbietowo-brzusznym, gładkie; strona grzbietowa jest wypukła, natomiast brzuszna - płaska.


Zapas krwi, który został wyssany przez pijawkę lekarską jest magazynowany w 10 uchyłkach rozbudowanego wola. Pijawka może jednorazowo pobrać tyle krwi, że jej ciężar wzrośnie kilkakrotnie. Krew do żołądka przedostaje się bardzo powoli, a strawienie zmagazynowanej krwi zajmuje do kilku miesięcy, a przerwy między posiłkami trwają wiele miesięcy (nawet do 2 lat). Należy nadmienić, że w tym miejscu często popełniany jest błąd merytoryczny polegający na przyznaniu funkcji trawiennych wolom, a to żołądek pełni tę funkcję. Za żołądkiem znajduje się zakończenie układu trawiennego, czyli odbyt znajdujący od strony grzbietowej ciała pijawki. Na przednim odcinku ciała na segmentach od 2 do 6, znajduje się 5 par oczu w postaci plamek. Oprócz oczu w nabłonku zewnętrznym rozmieszczone są komórki nerwowe w postaci brodawek dotykowych i chemoreceptorów. Pijawka lekarska dzięki nim reaguje też na zmiany temperatury, zapach, dźwięki, ruch wody lub powietrza, zawartość substancji chemicznych, pole magnetyczne oraz pole elektryczne.

http://pijawki.aloescentrum.pl]Pijawki Łódź

Data wpisu      04.06.2009 20:13
Idź do kategorii z wpisem:    Pijawki Łódź, hirudoterapia, pijawki, instytut medycyny holistycznej w Łodzi
  Miniaturka serwisu

Kliknij link w tytule strony lub w treści
wpisu, aby odwiedzić stronę


Regulamin, pomoc | Polityka prywatnoÂści | Bankowe promocje | Lokaty bankowe | Citibank morele.pl voucher